Prezydent Poznania został zaszczepiony! "Jedyna droga powrotu do normalności"

2021-03-22 16:11 bm
Prezydent Poznania został zaszczepiony! Jedyna droga powrotu do normalności
Autor: UM Poznań Prezydent Poznania został zaszczepiony! "Jedyna droga powrotu do normalności"

Jacek Jaśkowiak został zaszczepiony przeciw COVID-19 szczepionką firmy AstraZeneca. Prezydent Poznania zrobił to, aby dać przykład innym. - To jedyny skuteczny sposób walki z koronawirusem i jedyna droga powrotu do normalności - powiedział.

Jacek Jaśkowiak już w weekend informował, że w poniedziałek (22 marca) przyjmie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Prezydent Poznania przyznał, że robi to dla siebie, ale także innych, bo ostatnie dane są niepokojące.

- Odsetek nauczycieli, którzy nie chcą się zaszczepić, jest niepokojąco wysoki, szczególnie w obliczu rosnącej liczby zakażeń. Dlatego zdecydowałem się zaszczepić. Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca - przyznał Jaśkowiak.

Dlaczego prezydent Poznania się zaszczepił? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski. Jacek Jaśkowiak od 2019 roku jest wykładowcą jednej z poznańskich uczelni. W związku z tym mógł zgłosić się na szczepienie i przyjąć pierwszą dawkę. Przy okazji stara się zachęcić innych do szczepienia.

Czytaj: Jacek Jaśkowiak zaszczepi się na koronawirusa. Postawił JEDEN warunek!

- Zaszczepieni różnie go znoszą, ale eksperci przekonują, że jest bezpieczny. Zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, by się szczepili. To jedyny skuteczny sposób walki z koronawirusem i jedyna droga powrotu do normalności - dodał prezydent Poznania.

Jaśkowiak przekazał, że za kilka dni poinformuje o swoim stanie zdrowia i tym, jak jego organizm przyjął szczepionkę firmy AstraZeneca.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE