Radni z Poznania chcą uczcić Lecha i Marię Kaczyńskich. Padła konkretna propozycja!

2021-05-07 15:32
Lech i Maria Kaczyńscy
Autor: Kurnikowski

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Poznania chcą uczcić Lecha i Marię Kaczyńskich. W piątek zwołano specjalną konferencję prasową, na której przedstawiono konkretny plan. - Dla wielu mieszkańców Poznania, Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska, byli wyjątkowymi i ważnymi postaciami polskiego życia publicznego - powiedziała radna Klaudia Strzelecka.

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Poznania chcą upamiętnić zmarłą parę prezydencką: Lecha i Marię Kaczyńskich. Skwer przy poznańskiej Cytadeli miałby nosić ich imię. Szczegóły przedstawili poznańscy radni PiS Klaudia Strzelecka i Mateusz Rozmiarek, którzy podkreślają, że para prezydencka była ważna dla wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski.

- Nie chcemy tym upamiętnieniem dzielić, ale łączyć poznaniaków. Każdy w naszym mieście powinien czuć się wysłuchany, mieć możliwość prezentowania swoich poglądów i tworzenia wspólnej, przyjaznej dla wszystkich przestrzeni publicznej. Wierzymy, że "Poznań dla wszystkich", o którym mówił Prezydent Jacek Jaśkowiak nie był sloganem, a szukaniem możliwego porozumienia - powiedziała radna Strzelecka.

Projektem uchwały zajmie się rada miasta.

Express Biedrzyckiej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Bez tych pieniędzy nikt nie wygra z PiS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE