Baner z posłem PiS w centrum Poznania. "Rzeźnik Praw Obywatelskich"

2021-03-19 7:53
Baner z posłem PiS w centrum Poznania. Rzeźnik Praw Obywatelskich
Autor: facebook.com/ Strajk Kobiet Poznań Baner z posłem PiS w centrum Poznania. "Rzeźnik Praw Obywatelskich"

W samym centrum Poznania pojawił się plakat z wizerunkiem posła Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego. Kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich został na nim nazwany "rzeźnikiem". Kto stoi za wywieszeniem tego baneru? Kilka tygodni temu w stolicy Wielkopolski wywieszono potężny plakat z Jarosławem Kaczyńskim.

Baner pojawił się minionej nocy na skrzyżowaniu ul. Święty Marcin i Kościuszki. Widać na nim wizerunek posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, który kandyduje na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdjęcia z tego miejsca opublikował Strajk Kobiet.

Bartłomiej Wróblewski wzbudza wiele kontrowersji. To właśnie on był jednym z posłów, którzy zwrócili do do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Podczas jesiennego Strajku Kobiet setki mieszkańców Poznania protestowało pod jego domem.

Tego typu banery nie są nowością w Poznaniu. Kilka tygodni temu na budynku ZUS przy ulicy Dąbrowskiego zawisł potężny baner z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego. Nad zdjęciem wicepremiera znalazły się także gwiazdki, które symbolizują wulgarne hasło odnoszące się do Prawa i Sprawiedliwości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE