Romowie ZAATAKOWALI personel SOR! Czekają ich poważne konsekwencje

2019-10-21 19:52 gk
Ambulans
Autor: Grzegorz Kluczyński Ambulans

Dwóch mężczyzn pochodzenia romskiego zostało zatrzymanych po tym jak wszczęli awanturę na terenie SOR Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej w Poznaniu. Doszło do rękoczynów. Napastnicy zaatakowali ratownika medycznego i lekarza, który doznał wstrząśnienia mózgu. Zagrożone było również życie jednego z pacjentów.

Do incydentu doszło w nocy z soboty na niedzielę - informuje "Głos Wielkopolski". Na oddział zgłosiła się kobieta pochodzenia romskiego. Wraz z nią przyszła również jej rodzina.

Zniecierpliwieni długim oczekiwaniem towarzysze kobiety, nagle zaczęli się awanturować. Dwóch mężczyzn nagle zaatakowało lekarza i ratownika medycznego. Doszło do bójki, wskutek której lekarz doznał wstrząśnienia mózgu i musiał trafić pod opiekę innych lekarzy. Ucierpiało również wyposażenie szpitala. Zniszczone zostało m.in. biurko i monitor, a także dokumentacja medyczna. Na miejsce przyjechała policja. Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani.

Awantura mogła doprowadzić do innej tragedii. Zamieszanie na SOR spowodowało opóźnienie w zaopiekowaniu się pacjentem z zawałem serca. Jego życie było poważnie zagrożone.

Agresywni Romowie odpowiedzą nie tylko za znieważenie pracowników medycznych, ale także za narażenie życia pacjenta.