Rozbił samochód na znaku! Rozproszyła go nowa elewacja komendy w Kościanie?

2020-11-27 9:02 bm
Rozbił samochód na znaku! Rozproszyła go nowa elewacja komendy w Kościanie?
Autor: Google Street View Rozbił samochód na znaku! Rozproszyła go nowa elewacja komendy w Kościanie?

66-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego spowodował wypadek. Rozbił swój pojazd na znaku drogowym tuż obok budynku Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Teraz mężczyzna ma spore problemy.

Do wypadku doszło we wtorek (24 listopada) około godz. 14:20. Kierujący samochodem marki daewoo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał częściowo na chodnik i uderzył w znak drogowy.

- Nie wiadomo, czy kierowca zapatrzył się na nową elewację komendy, ale wiadomo już co mogło się przyczynić do zdarzenia - zdradzają policjanci z Kościana.

Samochód został poważnie uszkodzony. 66-latkowi pomogli inni kierowcy, a sprawą zajęła się policja.

- Oprócz sprawdzenia, czy kierowca nie odniósł obrażeń, mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie kierowcy - wyjaśniają mundurowi.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. W pobliżu miejsca zdarzenia byli piesi i rowerzyści. 66-latek też nie odniósł obrażeń, ale teraz czekają go spore problemy. Stracił już prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Zderzenie motocyklisty i samochodu na Marsa w Warszawie