Wielkopolskie: Strzały na stacji benzynowej! Policjanci w szpitalu!

2021-06-18 11:24
Rozbój na stacji benzynowej w Rogoźnie. Padły strzały! Policjanci w szpitalu
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Rozbój na stacji benzynowej w Rogoźnie. Padły strzały! Policjanci w szpitalu

Na jednej ze stacji benzynowych w Rogoźnie (woj. wielkopolskie) doszło do rozboju. Przy próbie zatrzymania poszkodowani zostali trzej policjanci, którzy trafili do szpitala. Wśród zatrzymanych jest osoba nieletnia.

W czwartek (17 czerwca) w godzinach popołudniowych na stacji benzynowej w Rogoźnie doszło do wymuszenia rozbójniczego. Trzech mężczyzn dokonało wymuszenia rozbójniczego na mężczyźnie. Zmusili go do oddania im gotówki, po czym uciekli z miejsca zdarzenia samochodem marki citroen. Tym samym policjanci rozpoczęli poszukiwania.

- Na terenie stacji benzynowej w Skokach policjanci zauważyli poszukiwany samochód, w nim podejrzewanego mężczyznę. Podczas próby zatrzymania kierujący pojazdem 34-latek nie reagował na polecenia policjantów, próbował przejechać jednego z nich. Policjant oddał strzał w koło auta, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę - przekazała st. sierż. Izabela Leśnik, oficer prasowy KPP Oborniki.

Rzeczniczka dodała, że na skutek użycia broni nikt nie został poszkodowany. Zaznaczyła, że strzał został oddany z daleka od dystrybutorów, za budynkiem stacji paliw. W trakcie próby zatrzymania podejrzewanego obrażenia odniosło trzech funkcjonariuszy. Policjanci trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

16-latek i 19-latek, którzy również mieli brać udział w wymuszeniu rozbójniczym zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Nieletni został umieszczony w policyjnej izby dziecka. Wszyscy trzej są mieszkańcami powiatu wągrowieckiego.

Według wstępnych informacji, w czwartek po południu w Rogoźnie, do poszkodowanego przyjechało trzech znajomych. Przy użyciu przemocy i z użyciem niebezpiecznego narzędzia zmusili go do wydania pewnej sumy pieniędzy. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

Rozbój na stacji paliw w Kębłowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE