Pogrzeb abp. Paetza. To była dziwna uroczystość [ZDJĘCIA]

2019-11-18 11:15
 Grób arcybiskupa Julisza Paetza
Autor: Piotr Mołecki/East News

Wielkie kontrowersje wywołuje miejsce pochówku arcybiskupa Juliusza Paetza. Duchowny był oskarżony o molestowanie seksualne kleryków i księży. Wiele osób protestowało przed jego pochowaniem w katedrze w Poznaniu. W poniedziałek rano odbył się jego pogrzeb!

godz. 10:30

Zakończył się pogrzeb abp. Paetza.

godz. 10:25

Tak wyglądała ceremonia pogrzebowa na cmentarzu na Starołęce:

godz. 10:10

Na cmentarzu jest już wszystko przygotowane.

godz. 10:00

- Arcybiskup Juliusz Paetz zostanie pochowany w rodzinnym grobie, na cmentarzu na Starołęce - poinformował właśnie abp. Stanisław Gądecki.

godz. 9:40

Wiele na to wskazuje, że trumna z ciałem abp. Paetza spocznie na cmentarzu Św. Antoniego na Starołęce. Tam znajduje się rodzinny grób duchownego.

godz. 9:25

Na ten moment nie wiadomo, na którym cmentarzu zostanie pochowany duchowny. Na pewno nie będzie to katedra, o co apelowało wiele środowisk. Głos w tej sprawie zabrał ks. Dariusz Wachowiak.

godz. 9:10

Trumna z ciałem abp. Paetza została wyniesiona z katedry. Miejsce pochówku nie jest jednak znane. O godz. 10:00 ma się odbyć konferencja metropolity poznańskiego.

godz. 9:00

Uroczystości pogrzebowe abp. Juliusza Paetza odbywają się w wielkiej tajemnicy. Rozpoczęły się one w poniedziałek rano w katedrze na Ostrowie Tumskim. Na pogrzeb duchownego nie mają wstępu wierni, dziennikarze i osoby postronne. Wejścia do katedry pilnują ochroniarze i trzeba mieć kartę wstępu, aby znaleźć się w świątyni.

Arcybiskup Paetz zmarł w piątek. Miał 84 lata. Był oskarżany o molestowanie kleryków i księży. To właśnie wzbudziło ogromne kontrowersje i wiele osób otwarcie protestowało w sprawie złożenia jego ciała w katedrze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE