Ruszają Poznańskie Dni Rodziny. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców

i

Autor: poznan.pl Ruszają Poznańskie Dni Rodziny. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców

Ruszają Poznańskie Dni Rodziny. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców [PROGRAM]

2022-05-14 9:10

Ruszają Poznańskie Dni Rodziny. To już 10. edycja wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski. Jakie atrakcje przygotowano? Szczegółowo opisujemy to w poniższym artykule.

Ruszają Poznańskie Dni Rodziny to wydarzenie, które łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski od wielu lat. W najbliższą niedzielę (15 maja) rozpoczyna się 10. edycja tego wydarzenia, która potrwa 17 dni. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 20:30. Na poznaniaków w każdym wieku czekać będą liczne atrakcje. Dla najmłodszych Teatr Blum przygotował spektakl "Piosenki na niepogodę". Chwilę później swój repertuar zaprezentuje Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy, zwyciężczyni wielu konkursów muzycznych. Zebranym na placu Wolności poznaniakom czas umili również Profesor Śledź i UkuPolaLele - czyli Przemysław Śledź, muzyk i instruktor gry na ukulele, który razem z 9-letnią Polą przybliży wszystkim sekrety tego wyjątkowego instrumentu. Oksana Tymoszenko poprowadzi warsztaty muzyczne, a później widzowie będą mogli wysłuchać recitalu Bartosza Kuczyka. Tuż przed godziną 18:00 nastąpi oficjalne otwarcie Poznańskich Dni Rodziny, a o godz. 18.30 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Enej.

- Przed nami 17 dni pełnych atrakcji dla całych rodzin - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania i spędzania razem czasu. Program jest bardzo bogaty, każdy znajdzie w nim coś dla siebie - dodaje.

Liczne atrakcje będą rozmieszczone w pobliżu sceny przez cały dzień. Między innymi Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprosi chętnych do budowy domków i poideł dla owadów. Własnoręcznie wykonane konstrukcje będzie można zawiesić albo postawić w ogrodzie czy na balkonie. Organizatorzy podkreślają, że nie zabraknie także animatorów i artystów z Ukrainy oraz stoisk gastronomicznych.

Poznańskie Dni Rodziny potrwają 17 dni. Organizatorzy zapewniają, że na mieszkańców czekają liczne spektakle teatralne i taneczne, czytanie bajek, koncerty, warsztaty i spotkania dla rodziców. W programie są też wydarzenia dla seniorów, festyny i pikniki rodzinne, archeologiczne zabawy na powietrzu czy animacje w ogrodzie zoologicznym.

Z harmonogramu wynika, że wiele będzie się działo także w przyszły weekend. W piątek (20 maja) Muzeum Historii ZOO i Lwa zaprasza na bezpłatne zwiedzanie rodziny z dziećmi w wieku 5+ (zapisy pod numerem telefonu: 618 733 975). Dzień później, w sobotę, Galeria Miejska Arsenał przygotowała "Zielnik międzykulturowy" - czyli warsztaty rodzinne, podczas których będzie można poszukać ciekawych roślin użytkowych, także tych pochodzących z innych krajów, ale rosnących w Polsce. Uczestnikom będzie towarzyszył tłumacz j. ukraińskiego i rosyjskiego. Z kolei w niedzielę (w godz. 12-18) poznaniacy w każdym wieku będą mogli bawić się na festynie rodzinnym "Bądźmy razem" organizowanym przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej na placu św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą radosne obchody Dnia Dziecka przygotowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Wydarzeń jest bardzo dużo i ciągle są one aktualizowane na oficjalnej stronie Poznańskich Dni Rodziny.

Najlepszy Koncert Świata 2022 - Poznań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE