Skwer Lecha i Marii Kaczyńskich w Poznaniu? Jednoznaczna deklaracja Jacka Jaśkowiaka

2021-05-27 7:40
Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas konferencji prasowej
Autor: UMP Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas konferencji prasowej

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Poznania chcą uczcić Lecha i Marię Kaczyńskich. Podjęto już konkretne działania, aby jeden ze skwerów nazwać imieniem tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Ten pomysł podzielił wiele osób. Głos w tej sprawie zabrał Jacek Jaśkowiak. Jego deklaracja jest jednoznaczna.

Skwer przy poznańskiej Cytadeli miałby nosić imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Na początku maja radni PiS Klaudia Strzelecka i Mateusz Rozmiarek przedstawili swój pomysł i podkreślili, że para prezydencka była ważna dla wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski.

- Nie chcemy tym upamiętnieniem dzielić, ale łączyć poznaniaków. Każdy w naszym mieście powinien czuć się wysłuchany, mieć możliwość prezentowania swoich poglądów i tworzenia wspólnej, przyjaznej dla wszystkich przestrzeni publicznej. Wierzymy, że "Poznań dla wszystkich", o którym mówił Prezydent Jacek Jaśkowiak nie był sloganem, a szukaniem możliwego porozumienia - mówiła radna Strzelecka.

Teraz do sprawy odniósł się Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania jednoznacznie zakomunikował, co sądzi o tym pomyśle.

- Chcę, by w naszym mieście był skwer Marii i Lecha Kaczyńskich. Z rozmów z mieszkańcami wiem, jak ważna jest dla wielu konserwatywnych poznaniaków pamięć o zmarłej tragicznie parze prezydenckiej. Tak też rozumiem ideę Wolnego Miasta Poznań. Jeśli chcemy miasta otwartego, w którym każdy będzie czuł się dobrze, musimy akceptować różnorodność poglądów. Myślenie przez pryzmat plemienności temu celowi nie służy, a jedynie pogłębia podziały - przekazał Jaśkowiak.

Prezydent podkreślił, że liczy iż radni Koalicji Obywatelskiej będą potrafili się wznieść ponad podziały i we wtorek zagłosują za przyjęciem uchwały.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Dworczyk jest perłą w koronie tego rządu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE