Jacek Jaśkowiak nazwał aktywistkę idiotką. Ostre słowa prezydenta Poznania

i

Autor: Pancerni Poznań YT/ Platforma Obywatelska RP [CC BY-SA 2.0] Jacek Jaśkowiak nazwał aktywistkę "idiotką". Ostre słowa prezydenta Poznania

Jacek Jaśkowiak nazwał aktywistkę "idiotką". Ostre słowa prezydenta Poznania

2021-05-20 10:16

Jacek Jaśkowiak po raz kolejny pokazał, że nie gryzie się w język. Prezydent Poznania kilka dni temu nazwał antyszczepionkowców "cymbałami", a teraz skrytykował osoby, które protestowały pod jego domem! - Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku - powiedział w rozmowie z Telewizją WTK Jaśkowiak.

Kilka dni temu Jacek Jaśkowiak przyznał, że chciałby, aby szczepienia przeciw COVID-19 były obowiązkowe w całym kraju. Prezydent Poznania podpisał się pod listem w tej sprawie, który trafił do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Ponadto w rozmowie z Radiem Poznań przyznał, że osoby, które nie są zaszczepione powinny zostać wyłączone z korzystania z hoteli, z restauracji czy też kawiarni. Jaśkowiak podkreślił, że nie będzie spotykał się osobiście z osobami, które nie są zaszczepione! Słowa prezydenta Poznania wywołały wielką burzę, a pod jego domem protestowało kilkadziesiąt osób.

Wśród protestujących była m.in. liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP Justyna Socha. Zasugerowała ona, że Jaśkowiak się nie zaszczepił i zaprosiła go na spotkanie.

- Być może będzie okazja podziękować naszemu regionalnemu Mengele (?) za jego sposób pojmowania wolności - pisała w swoich mediach społecznościowych.

Obojętnie obok tych sugestii nie przeszedł prezydent Poznania. W rozmowie z Telewizją WTK skrytykował te słowa i działania.

Czytaj: Wulgarne słowa prezydenta Poznania. Czy zostanie ukarany za "wyp*******ć"? Jest decyzja!

- Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku - powiedział Jaśkowiak.

Prezydent Poznania jest zwolennikiem szczepień i podkreśla na każdym kroku, że nie da się zaszantażować grupie osób. Cały czas ma nadzieję, że nawet jeśli szczepienia nie będą obowiązkowe, to przeciw COVID-19 zaszczepi się jak najwięcej osób, co uchroni społeczeństwo przed kolejnymi falami.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Dworczyk jest perłą w koronie tego rządu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE