Prezydent Poznania przekazał dobre wieści! Chodzi o walkę z koronawirusem

2021-04-16 20:59 bm
Jacek Jaśkowiak
Autor: UMP Jacek Jaśkowiak

Prezydent Poznania jakiś czas temu przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Jacek Jaśkowiak opowiedział już o tym, jak się czuł po szczepieniu, a tym razem przekazał kolejne dobre wieści. Jego słowa potwierdzają tylko to, co mówią naukowcy.

Jacek Jaśkowiak zaszczepił się przeciw COVID-19 w poniedziałek (22 marca). Prezydent Poznania przyjął wtedy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Jako nauczyciel akademicki miał do tego prawo. Po kilku dniach przyznał, że przez jeden dzień czuł się gorzej, ale potem wszystko wróciło do normy. Porównał nawet szczepienie do walki bokserskiej.

W piątek (16 kwietnia) prezydent stolicy Wielkopolski przekazał dobre wieści związane ze szczepieniem przeciw COVID-19.

Czytaj też: Tłumy poznaniaków nad Wartą! Ważny apel prezydenta Poznania

- Poddałem się badaniu na przeciwciała IgG anty-SARS-CoV-2 w ramach projektu grupy badawczej prof. Jakuba Rybki z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM. Jego celem jest określenie, jaki procent społeczeństwa nabył odporność na koronawirusa - zdradził prezydent.

Ważny jest wynik badania, który pokazuje, że szczepionka jest skuteczna.

- Badanie wykazało, że po pierwszej dawce szczepionki mój organizm zaczął wytwarzać przeciwciała. Jednak - jak podkreśla profesor - dopiero druga dawka piorunująco zwiększa ich produkcję, dając ochronę na poziomie 95% - dodał Jaśkowiak.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Dworczyk jest perłą w koronie tego rządu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE