Tłumy poznaniaków nad Wartą! Ważny apel prezydenta Poznania

2021-03-31 10:12 bm
Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas konferencji prasowej
Autor: UMP Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas konferencji prasowej

Bardzo dobre warunki pogodowe sprawiają, że nad Wartą w Poznaniu gromadzą się tłumy ludzi. W związku z tym Jacek Jaśkowiak zaapelował do mieszkańców. Chodzi o przestrzenie obowiązujących obostrzeń. Co powiedział prezydent Poznania?

W ostatnich dniach mamy wiosenną pogodę więc mieszkańcy ruszyli nad Wartę. Nie wszyscy dostosowują się do panujących obostrzeń. Tylko w ostatni weekend policjanci wypisali kilkanaście mandatów. Do mieszkańców zwrócił się także prezydent Poznania.

- Całkowicie rozumiem potrzebę wypoczynku na świeżym powietrzu. Zachęcam do aktywności na zewnątrz, apeluję jednak, by nie lekceważyć zasad bezpieczeństwa, tak jak to miało miejsce dzisiaj nad Wartą - napisał Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania podkreślił, aby mieszkańcy pamiętali o dystansie społecznym i maseczkach.

- Jesteśmy w szczycie trzeciej fali pandemii. Nowe mutacje wirusa są dużo bardziej zaraźliwe, a nasz system opieki zdrowotnej na skraju wytrzymałości - dodał.

Express Biedrzyckiej - Gość: Jacek Jaśkowiak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE