Śmierć ciężarnej 21-latki w przychodni w Osieku nad Notecią. Sprawę bada prokuratura

i

Autor: pexels.com Śmierć ciężarnej 21-latki w przychodni w Osieku nad Notecią. Sprawę bada prokuratura

Czy doszło do zaniedbania?

Śmierć ciężarnej 21-latki w przychodni w Osieku nad Notecią. Prokuratura zapowiada sekcję zwłok

2023-02-03 14:46

Wracamy do tragedii, która rozegrała się w Osieku nad Notecią (pow. pilski). W czwartek, 2 lutego zmarła 21-latka, która była w 25. tygodniu ciąży. Dziecka także nie udało się uratować. Jak udało się ustalić, młoda kobieta zmarła w przychodni... Sprawę jej śmierci bada prokuratura. - Musimy dokładnie ustalić, co się wydarzyło i czym była spowodowana śmierć kobiety - mówi "Super Expressowi" prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Osiek nad Notecią: Nie żyje 21-latka w ciąży

Do dramatu doszło w czwartek (2 lutego) w godzinach porannych w jednej z przychodni w Osieku nad Notecią w powiecie pilskim. Kilka godzin później w sieci pojawiły się informacje, że zmarła tam 21-latka, która była w ciąży. Tym samym policjanci pod nadzorem prokuratury podjęli czynności, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

- Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letnia kobieta znajdująca się w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy. Z pomocą przechodniów trafiła do ośrodka zdrowia. Tam wykonane zostały kobiecie badania, jednak jej stan się pogarszał. W trybie pilnym na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych. Niestety pomimo prowadzonej akcji ratunkowej u dziecka również stwierdzono brak oznak życiowych - powiedział w rozmowie z Eską Piła st sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Sprawę bada prokuratura

Jak udało się nam ustalić, na sobotę, 4 lutego zaplanowano sekcję zwłok kobiety. - Dzięki temu dowiemy się, co dokładnie się wydarzyło w  przychodni. Na razie sprawdzamy, dlaczego doszło do zatrzymania funkcji życiowych u 21-latki oraz czy miała zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną - mówi "Super Expressowi" prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i dodaje, że równolegle są prowadzone działa policji w tej sprawie.

Sonda
Czy sądzisz, że w przychodni doszło do zaniedbania?
Nie wiedziała, że jest w ciąży. Kobiecie grozi surowa kara.
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany