Śmierć ojca i ciężka choroba matki pchnęła 20-latka do przestępstwa! Na posesji kobiety rozkłądały się zwłoki

i

Autor: KPP w Gostyniu Prokuratora Rejonowa w Gostyniu ujawnia, co pchnęło 20-latka gospodarstwie w Osowie do zagłodzenia na śmierć 40 byków i doprowadzenia do stanu agonalnego kolejnych 7 zwierząt

Horror pod Gostyniem

Na posesji kobiety rozkładały się zwłoki. Jej ciężka choroba i śmierć męża pchnęły 20-latka do przestępstwa!

2022-09-27 7:45

Prokuratora Rejonowa w Gostyniu ujawnia, co pchnęło 20-latka z gospodarstwa w Osowie do zagłodzenia na śmierć 40 byków i doprowadzenia do stanu agonalnego kolejnych 7 zwierząt. Ich ciała, w różnym stopniu rozkładu bądź zutylizowane, zostały ujawnione w piątek, 23 września, w czasie kontroli miejscowego powiatowego lekarza weterynarii. Jak do tego doszło?

Śmierć ojca i ciężka choroba matki pchnęła 20-latka do przestępstwa! Pod nosem kobiety rozkładały się zwłoki

20-latek z gospodarstwa w Osowie pod Gostyniem, gdzie znaleziono 40 martwych byków, powiedział prokuraturze, dlaczego doszło do tragedii. Ujawniła ją kontrola miejscowego powiatowego lekarza weterynarii, która została przeprowadzona w asyście policji w piątek, 23 września. Na terenie posesji odkryto 40 ciał i 7 byków, które również były bliskie śmierci. Całe stado należało do innego mężczyzny, który przekazał je 20-latkowi umową kontraktową z października 2021 r. celem odchowu. Zwierzęta trafiły do Osowa prawdopodobnie w dwóch transzach i przebywały tam od lutego br. Na początku doglądali ich pracownicy właściciela i nic nie wskazywało na to, że może dojść do nieszczęścia, ale z biegiem miesięcy ich wynajęty opiekun coraz rzadziej się nimi zajmował. W związku z tym usłyszał zarzuty, do których się przyznał - grozi mu za nie kara do 3 lat więzienia.

- Zatrzymany 20-latek powiedział, że zaczęło mu brakować czasu, by zajmować się bykami. Pięć lat temu zmarł jego ojciec, a matka podejrzanego - właścicielka gospodarstwa - walczy od kilku lat z poważną chorobą, przez którą ostatnie tygodnie spędziła w szpitalu. Kobieta nie miała w ogóle świadomości, że na ich posesji mogą dziać się takie rzeczy. Jej syn pracował ponadto w Gostyniu i ze wszystkim musiał radzić sobie sam, co go po prostu przerosło - mówi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.

Czytaj też: Czujniki dymu uratowały księdza przed śmiercią! Płomienie strawiły plebanię w Kamionnej. Jezus na krzyżu zwęglony

Jak dodaje, na początku padło kilka zwierząt z całego stada, ale 20-latek zdecydował się o tym nie mówić. Twierdził, że bał się wynikających z tego konsekwencji, jak np. odszkodowania od właściciela byków. Gdy zmarły pozostałe, część ciał zdążył zutylizować, a pozostałe trafiły do obornika, gdzie ujawniono kości; rozkładały się na terenie posesji lub zostały zjedzone przez psy. Prawdopodobnie w lipcu podejrzany sam wezwał do swojego gospodarstwa powiatowego lekarza weterynarii, który badał jedno z padłych zwierząt. Wtedy nie miał on jeszcze większych zastrzeżeń do sposobu opieki nad pozostałymi sztukami, choć jednocześnie zwracał uwagę, że powinien się poprawić sposób ich żywienia. Sekcja zwłok wykazała jednak, że jeden z byków nie miał w żołądku żadnych śladów pokarmu, co wzbudziło pierwsze podejrzenia.

- Pierwsza kontrola w gospodarstwie w Osowie miała się odbyć 2 tygodnie temu, ale powiatowy lekarz weterynarii nikogo nie zastał na miejscu - posesja była zamknięta. Dopiero piątkowa wizyta ujawniła prawdę - kończy Masztalerz.

Sonda
Czy mężczyzna powinien trafić do więzienia?
Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają