Śnieg ponownie SPARALIŻUJE Poznań? Zima daje się we znaki kierowcom

2021-01-14 14:32 bm
Śnieg ponownie SPARALIŻUJE Poznań? Zima daje się we znaki kierowcom
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Śnieg ponownie SPARALIŻUJE Poznań? Zima daje się we znaki kierowcom

Kilka dni temu zima przyszła do Poznania i nie odpuszcza. Śnieg i mrozy dają się we znaki kierowcom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla Poznania i województwa wielkopolskiego.

Od kilku dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia dotyczące zamarzania mokrej nawierzchni dróg. Nie inaczej jest w czwartek (14 czerwca). Zapowiada się kolejna trudna noc dla kierowców z Poznania.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa Wielkopolskiego od godz. 18:00 w czwartek do godz. 8:00 w piątek (15 stycznia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85 procent.

Każdego dnia informujemy na naszych łamach o warunkach pogodowych w Poznaniu i regionie. Bardzo trudne warunki atmosferyczne występowały w nocy ze środy na czwartek. Poznaniacy skarżyli się wtedy, że zima zaskoczyła drogowców.

Nie tylko najbliższa noc będzie trudna dla kierowców z Poznania. Szczególnie w sobotę i w niedzielę na drogach mogą panować jeszcze trudniejsze warunki, a temperatura powietrza ma oscylować nawet w okolicach minus 14 stopni Celsjusza!

Atak zimy w Polsce