Spał ponad dwa miesiące! Obudziło go głośne burczenie w brzuchu!

2021-02-25 14:53 bm

Zgodnie z tradycją niedźwiedzie zapadają na długi zimowy sen i budzą się na wiosnę. Baloo z Nowego ZOO w Poznaniu spał ponad dwa miesiące i był to dla niego pierwszy raz! Przedstawiciele ogrodu zoologicznego poinformowali, że miś się obudził, bo poczuł wiosnę i zgłodniał!

Za oknami panuje iście wiosenna pogoda. Nic dziwnego, że niedźwiedzie powoli wychodzą z gawr. Baloo, czyli jeden z misiów z poznańskiego ZOO, już się obudził! Miniona zima była dla niego pierwszą, podczas której spał ponad dwa miesiące. Rok temu wykopał sobie pierwszy raz gawrę, ale z dłuższym zimowym snem był problem. Teraz stał się prawdziwym niedźwiedziem.

- Brawo Michu Baloo, stajesz się znowu prawdziwym niedźwiedziem! Sen zimowy to przede wszystkim przerwa w jedzeniu - zapewne obudziło go głośne burczenie w brzuchu - informują przedstawiciele ZOO.

Baloo wyszedł z gawr, ale po jego minie widać, że chyba jeszcze udałby się na drzemkę.

Baloo w przeszłości był zwierzęciem cyrkowym. Mieszkał w przyczepie samochodu, miał malutki wybieg i nabawił się krzywicy i deformacji kostnych. Na zawsze obcięto mu pazury i wyłamano górne kły. Pięć lat temu trafił do poznańskiego ZOO i tutaj czuje się doskonale.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE