Tłusty czwartek 2020: ceny pączków w Poznaniu, gdzie kupić pączki? Ceny pączków w sklepach, marketach. Po ile pączki na TŁUSTY CZWARTEK 2020?

2020-02-20 7:59 EIPOZ
pączki
Autor: Michał Rejduch Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do siebie w tłusty czwartek

Tłusty czwartek 2020. Zbliża się najsłodszy dzień w roku. Już 20 lutego obchodzimy tłusty czwartek. Gdzie kupić pączki w Poznaniu? Ile kosztują pączki? Te pytania zadajemy sobie często, gdy zbliża się to święto dla łasuchów. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy małą podpowiedź na tłusty czwartek.

Tłusty czwartek 2020

To jeden z najprzyjemniejszych i najsłodszych dni w roku. Tego dnia wielu z nas objada się pączkami i innymi słodkościami. Pewnie nikt nie liczy w tłusty czwartek kalorii.

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed wielkim postem. W Polsce obchodzi się ten dzień na słodko. Cukiernicy w tym okresie mają ręce pełne roboty. Oszacowano, że w okolicy tego dnia poznaniacy i mieszkańcy okolicznych miejscowości zjadają około miliona sztuk tych przysmaków.

Tłusty czwartek 2020. Gdzie kupić pączki?

W tłusty czwartek cukiernie są oblężone. Zresztą podobnie, jak markety, gdzie pączki kupowane są hurtowo. Jeden pączek kosztuje od kilkudziesięciu groszy to kilku złotych. Głównie zależy od składu wypieku. Gdzie kupić najtańsze pączki?

- Tesco (4 pączki za 4 złote)
- Biedronka (za 12 pączków 0,39zł/szt)
- Auchan (od 0,79zł/szt)
- Carrefour (5,99zł za 10 szt)
- Netto (0,59zł/szt przy zakupie 12szt.)

Tłusty czwartek 2020. Gdzie kupić pączki w Poznaniu?

Wyżej wymienione ceny dotyczą marketów. Oczywiście wielu z nas kupuje pączki w cukierniach. Tam ceny będą z pewnością o wiele wyższe. W Poznaniu bardzo mocne oblegane są cukiernie znajdujące się m.in. na ul. Półwiejskiej. Macie swoją ulubioną? Jeśli tak to dajcie nam znać w naszej sondzie.