To koniec punktu szczepień na MTP! Poznaniacy już nie chcą się szczepić?

2021-09-15 8:09
Punkt Szczepień na MTP
Autor: OS

Punkt szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich jest największym tego typu obiektem na terenie całego województwa wielkopolskiego. Okazuje się, że jego działalność zostanie zawieszona. Poznaniacy już nie chcą się szczepić przeciw COVID-19?

Na początku stycznia 2021 na Miedzynarodowych Targach Poznańskich otwarto punkt szczepień przeciw COVID-19. Zaszczepiło się w nim około 350 tysięcy osób, ale to już koniec. Radio Poznań poinformowało, że w środę (15 września) jego działalność zostanie zakończona. Osoby, które chciały zaszczepić się w tym miejscu będą musiały to zrobić w budynkach szpitala przy Szamarzewskiego. - Zaprosimy ich na szczepienia w godzinach popołudniowych w dni wyznaczone i myślę, że to na razie wystarczy, ale infrastruktura na targach pozostaje. My bardzo chcemy, żeby jeżeli szczepienia ruszą z całym impetem, żebyśmy do tego wrócili do tego miejsca, które jest idealne dla szczepień - przyznaje naczelny lekarz Szpitala Przemienienia Pańskiego dr Szczepan Cofta.

W ostatnich tygodniach szczepienia powszechne mocno zwolniły w całym kraju. W Wielkopolsce wskaźnik przekroczył 53 procent. W Poznaniu zaszczepionych jest 65,78% mieszkańców, co jest jednym z najwyższych wyników w kraju.

Na terenie Poznania jest jeszcze drugi masowy punkt szczepień. Znajduje się on na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Wiele na to wskazuje, że w najbliższym czasie jego działalność także zostanie zawieszona.

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Poradnik Zdrowie: różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE