To miały być ich najlepsze zakupy w życiu. Skończyło się zarzutami [ZDJĘCIA]

2020-02-14 11:05 BM

Policjanci z Leszna zatrzymali trzy osoby. Ma to związek z zakupami w miejscowych sklepach, które nie były przeprowadzane zgodnie z prawem. Zatrzymanym grozi kilka lat więzienia. Zobaczcie,

17 stycznia policjanci z Leszna otrzymali zgłoszenie od przedstawicielki jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Gronowo. Kobieta poinformowała, że doszło do oszustwa w jej obiekcie.

- Z zawiadomienia wynikało, że w trakcie dwóch dni jedna z klientek pięciokrotnie wprowadziła w błąd ekspedientki sklepu, płacąc za zakupy banknotami o nominale 200 złotych łudząco podobnymi do prawdziwych pieniędzy, opatrzonych napisem SOUVENIR - relacjonuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci szybko ustalili, że co prawda płatności w sklepie dokonywała jedna i ta sama osoba, ale na zewnątrz w samochodzie czekał na nią młody kierowca z pasażerką. Oni także byli zamieszani w proceder.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami tymi oszustw są mieszkańcy Leszna: 27-letnia kobieta, 36-letnia kobieta oraz 21-letni mężczyzna. - 23 stycznia wszystkie osoby zostały zatrzymane przez policjantów, po czym usłyszały zarzuty dokonania oszustw. Już następnego dnia Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im do 8 lat więzienia - kończy Żymełka.