Pijak zamknął się w mieszkaniu ciotki! Wystraszona kobieta pobiegła po pomoc

2020-02-13 14:39 MROK
Wódka, kieliszek
Autor: Flickr/Marco Verch

Stare przysłowie mówi, że od wódki rozum… krótki. Tej maksymy chyba nie zna 52-latek z Jarocina (woj. wielkopolskie), który pojawił się u swojej ciotki i chciał ją wyrzucić z jej własnego mieszkania. Przestraszona kobieta uciekła do sąsiadki, a pijany mężczyzna zamknął się w nieswoim lokalu. Musiała interweniować straż i policja.

- Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ul. Lipowej w Pleszewie - mówi Monika Kołaska z pleszewskiej policji. - 52 – letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, przyszedł do mieszkania swojej krewnej pod wpływem alkoholu. Zaczął grozić, że wyrzuci ją z mieszkania - dodaje policjantka.  A dodać trzeba, że nie miał do tego żadnych podstaw. Kobieta wystraszyła się awanturującego krewnego, więc uciekła do swojej sąsiadki, a mężczyzna zamknął się w mieszkaniu i nie zamierzał wyjść z niego dobrowolnie.

Musieli interweniować mundurowi. Policjanci wchodzili do mieszkania z pomocą strażaków po drabinie i przez okno. - Zatrzymali mężczyznę. 52-latek został przewieziony do pleszewskiej komendy, gdzie został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje -  mówi Kołaska. Mężczyźnie póki co nie grożą żadne konsekwencje prawne. Oby tylko zrozumiał, że po alkoholu nie powinien odwiedzać ciotki.