Tragedia podczas spaceru, trzylatek wpadł do wody. Jest w stanie głębokiej hipotermii

i

Autor: Pixabay Tragedia podczas spaceru, trzylatek wpadł do wody. "Jest w stanie głębokiej hipotermii"

Ledwo uszedł z życiem

Tragedia podczas spaceru, trzylatek wpadł do wody. "Jest w stanie głębokiej hipotermii"

2024-02-24 21:14

Do potwornego wypadku doszło w sobotę (24 lutego) w Ludwikowie (pow. koniński). Podczas spaceru trzylatek nagle oddalił się od swojego dziadka. Chłopiec wpadł do zbiornika wodnego. Ratownicy reanimowali malca. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Trwa walka o jego życie. Trzylatek jest w stanie głębokiej hipotermii.

Tragedia pod Koninem. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego

Zgłoszenie o zaginięciu trzyletniego dziecka wpłynęło na policję w sobotę (24 lutego) po godz. 15. Jak poinformowała oficer prasowa policji w Koninie mł. asp. Sylwia Król, chłopiec odnaleziony został po poszukiwaniach w zbiorniku wodnym w oddalonej o dwa kilometry od jego domu miejscowości Ludwików w pow. konińskim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że chłopiec oddalił się od swojego dziadka podczas spaceru.

Trzylatek walczy o życie

Trzylatek przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do konińskiego szpitala, gdzie był reanimowany. Jego stan jest bardzo poważny. - Jest w stanie głębokiej hipotermii - poinformowała PAP Maria Wróbel, Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Po kilku godzinach działań ciało chłopca udało się ogrzać do temperatury 26 stopni. Karetką z anestezjologiem został przetransportowany do placówki przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany