Policja apeluje do świadków

Tragedia w Cielczy. 17-letni Maks zginął w potwornym wypadku. Uderzyły w niego dwa samochody. Jeden z kierowców odjechał

2024-02-18 16:43

17-latek zginął na przejściu dla pieszych w Cielczy pod Jarocinem (woj. wielkopolskie). Został uderzony najpierw przez jeden samochód, a potem przez drugi jadący z naprzeciwka. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu drugiego kierowcy.

Policjanci wydziału kryminalnego poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 24 stycznia po godz. 7 rano w Cielczy na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w kierunku Jarocina. - Osoby, które były świadkami zdarzenia i widziały jego przebieg, mają wiedzę o drugim uczestniku zdarzenia, który oddalił się z miejsca, posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia drugiego pojazdu i jego kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod nr tel. 47 77 55 200 lub osobiście w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15 - informuje policja.

O kontakt proszeni są także kierowcy, którzy tego dnia w godz. 7-7:30 przejeżdżali ul. Poznańską, a w swoich pojazdach mają zamontowane rejestratory. Pomóc mogą też osoby podróżujące samochodami volkswagen passat kombi koloru ciemnoniebieskiego i volkswagen golf. Zdaniem policji oba wymienione pojazdy w czasie zbliżonym do wypadku jechały w kierunku Mieszkowa.

Śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem jarocińskiej prokuratury. Do tej pory ustalono, że przechodzący w oznakowanym miejscu dla pieszych przez jezdnię 17-letni mieszkaniec Jarocina został potrącony przez samochód. Następnie najechał na niego drugi jadący z przeciwnej strony i pociągnął ciało 17-letniego Maksa 1,5 km dalej od miejsca uderzenia. Na miejscu zdarzenia pozostał tylko pierwszy z kierowców, drugi odjechał.

54-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do postawionego zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Nie zastosowano wobec niego środków zapobiegawczych

Wypadek na Grochowskiej. Dwa samochody zderzyły się na torowisku
Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki