Ucieczka z poprawczaka w Trzemesznie. Jedna osoba nie żyje. Policja złapała dwóch osiemnastolatków

i

Autor: KPP Gniezno Ucieczka z poprawczaka w Trzemesznie. Jedna osoba nie żyje. Policja złapała dwóch osiemnastolatków

Chcieli uciec z poprawczaka

Ucieczka z poprawczaka w Trzemesznie. Jedna osoba nie żyje. Policja złapała dwóch 18-latków

2023-08-05 9:28

Policjanci zatrzymali dwóch osiemnastolatków, którzy w piątek uciekli z zakładu poprawczego w Trzemesznie (woj. wielkopolskie). Obu uciekinierów ujęto w Gnieźnie. W sumie z poprawczaka uciekły cztery osoby w wieku od 18 do 20 lat. Jedna z nich utonęła w jeziorze.

Policja nie ujawnia na razie okoliczności obu zatrzymań. Jeden z osiemnastolatków został zatrzymany na terenie Gniezna około godz. 6, drugi dwie godziny później - przekazał PAP asp. sztab. Krzysztof Socha z biura prasowego gnieźnieńskiej policji. Z poprawczaka uciekły cztery osoby. Jeden z młodych mężczyzn utopił się w jeziorze. Jeden został ujęty.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani zostali funkcjonariusze z całego powiatu gnieźnieńskiego – także ci, którzy w piątek po południu byli poza służbą. Policjantów wsparli też strażacy. Działania zawieszono do rana około godz. 2 w nocy.

Informacja o ucieczce czterech osadzonych trafiła do funkcjonariuszy w piątek po południu. Trzech uciekinierów miało 18 lat, jeden - 20 lat. Dwóch z nich podjęło próbę przedostania się wpław przez Jezioro Popielewskie. Po pewnym czasie postanowili wrócić z powrotem na brzeg. Jeden z mężczyzn został ujęty przez strażników zakładu poprawczego, drugi nie zdołał dopłynąć do brzegu. Dwudziestolatek został wyłowiony z wody, nie udało się go uratować.

Sonda
Co jest powodem przemocy wśród nastolatków?
Gnał pod prąd a za nim policjanci. Wideo z pościgu mrozi krew w żyłach