Cztery osoby uciekły z poprawczaka! Akcja poszukiwawcza

i

Autor: policja/zdjęcie ilustracyjne Cztery osoby uciekły z poprawczaka! Akcja poszukiwawcza

Trwają poszukiwania

Cztery osoby uciekły z poprawczaka! Jedna nie żyje

2023-08-04 21:22

W piątek (4 sierpnia 2023) doszło do ucieczki z zakładu poprawczego w Trzemesznie. Jak poinformował Polską Agencję Prasową (PAP) rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, uciekły cztery osoby. Nie udało się uratować jednego z uciekinierów, którego wyłowiono z jeziora w Trzemesznie.

Aktualizacja, 4.08.2023, godz. 21:23

Policjanci przekazali szczegóły  dotyczące stroju i wyglądu dwóch osiemnastolatków, którzy wciąż są poszukiwani.   Z poprawczaka uciekły w sumie cztery osoby. Jeden z młodych mężczyzn utopił się w jeziorze. Jeden został ujęty.

 - Jeden ubrany był w granatową koszulkę z napisem prawdopodobnie 94, szare dresowe spodnie, buty sportowe koloru białego. Poszukiwany ma ciemne włosy, wzrost około 180 cm. Drugi z osiemnastolatków ubrany był w bluzę dresową koloru zielono-niebieskiego, krótkie spodenki niebieskie, był bez butów. Osiemnastolatek jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 180 cm wzrostu – podał PAP asp. sztab. Krzysztof Socha z biura prasowego gnieźnieńskiej policji .

Aktualizacja, 4.08.2023 godz. 19:46

Asp. sztab. Krzysztof Socha z biura prasowego gnieźnieńskiej policji poinformował Polską Agencję Prasową, że pozostałych dwóch 18-latków cały czas szukają funkcjonariusze policji z całego powiatu gnieźnieńskiego. Wiadomo, że udali się w kierunku miejscowości Zieleń, na południe od Trzemeszna.

Z poprawczaka uciekły w sumie cztery osoby. Jeden z młodych mężczyzn utopił się w jeziorze.  Po kilkudziesięciominutowych poszukiwaniach 20-letniego mężczyznę podjęto z wody. Mimo reanimacji nie udało się uratować jego życia.

Trwa ustalanie okoliczności, w jakich doszło do ucieczki osadzonych z poprawczaka.

Aktualizacja, 4.08.2023 godz. 19:32

W piątek (4 sierpnia 2023) z poprawczaka w Trzemesznie uciekły w sumie cztery osoby, jedna została ujęta, drugą z wody wyciągnęli strażacy. Trzej uciekinierzy mieli 18 lat, jeden - 20 lat.  Przed godz. 19.00 rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował PAP, że mimo reanimacji nie udało się uratować młodego mężczyzny, który próbował wpław przepłynąć Jezioro Popielewskie w Trzemesznie.

Aktualizacja, 4.08.2023 godz. 18:37

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwie uciekające osoby próbowały wpław przepłynąć jezioro. Po jakimś czasie jedna z nich zdecydowała się zawrócić. Na brzegu zatrzymali ją wychowawcy z zakładu poprawczego. Druga osoba nie zdołała wrócić na brzeg. Młodego mężczyzny szukali strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z Poznania. Po godzinie 18.00 oficer prasowy wielkopolskich strażaków powiedział PAP, że mężczyzna został wyciągnięty z wody. Trwa jego reanimacja.

Cztery osoby uciekły z poprawczaka! Akcja poszukiwawcza

Do ucieczki czterech osób z zakładu poprawczego w Trzemesznie doszło w piątek (4 sierpnia 2023). Trwa akcja poszukiwawcza. Jedna osoba została zatrzymana.

Andrzej Borowiak potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że cały czas trwa poszukiwanie trzech pozostałych osób. Ustalane są bliższe szczegóły dotyczące sprawy. Serwis trzemeszno24.info podał w piątek, że jeden z uciekinierów mógł wpaść do jeziora. Policja nie potwierdza na razie takich informacji.

Oficer prasowy wielkopolskich strażaków powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że w piątek po godz. 17.00 wpłynęło zgłoszenie o młodym mężczyźnie pod wodą w Jeziorze Popielewskim w Trzemesznie. Podał, że na miejsce została zadysponowana specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Poznania. Trwają działania ratowników. 

Przełomowe informacje w sprawie syna Sylwii Peretti. Pięć kluczowych pytań.
Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?