Upały powróciły do Wielkopolski. IMGW ogłosił pomarańczowy alert

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Upały powróciły do Wielkopolski. IMGW ogłosił pomarańczowy alert

Uwaga na upały

Upały powróciły do Wielkopolski. IMGW ogłosił pomarańczowy alert

2022-08-03 15:45

Tropikalne upały wróciły do Polski. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie niemal dla całego kraju. Jednym z najcieplejszych regionów będzie Wielkopolska. Szczegóły w artykule.

Pogoda w Wielkopolsce

W lipcu kilka razy zmagaliśmy się z tropikalnymi upałami. Wydawało się, że w kolejnym miesiącu już tak gorąco nie będzie. Nic z tych rzeczy. Wysokie temperatury powróciły do naszego kraju. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w czwartek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW, który obowiązuje na terenie całego woj. wielkopolskiego.

Pogoda w Wielkopolsce. Do kiedy będą upały?

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godz. 13:00 w środę (3 sierpnia) do godz. 18:00 w piątek (5 sierpnia). W weekend nieco się ochłodzi, a termometry wskazywać będą w okolicach 22-23 stopni Celsjusza. W połowie przyszłego tygodnia jednak ponownie powinno zrobić się bardzo upalnie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE