Uprawiają SEKS tylko w WALENTYNKI! Czy dziś też to zrobią?

2020-02-14 15:11 MROK
Luiza przytula Hektora
Autor: ZOO w Poznaniu Luiza przytula Hektora

Hektor i Luiza to para kajmanów, która mieszka w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym od ponad 50 lat i zawsze o tej samej porze - w Walentynki - nachodzi ich ochota na amory. Niestety mają pecha! Jak stwierdzili najlepsi weterynarze na świecie Hektor ma za małego penisa i dlatego ich starania o potomstwo są bezowocne. Zwierzaki co roku o tej samej porze próbują jednak od nowa! Czy w tym roku też to zrobią? - Będziemy czuwać i sprawdzać - mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego ZOO.

Co roku o tej samej porze, dokładnie w Walentynki, leciwe kajmany z poznańskiego ZOO podejmują próby, by zostać rodzicami. Mimo że wiadomo już, że Hektor ma problem anatomiczny, bo ma po prostu za małe przyrodzenie, para gadów robi TO głośno i wytrwale.

A że miłość ich jest wielka i wyjątkowo romantyczna udowodnili między innymi, gdy Hektor musiał przejść skomplikowane badania. Wtedy zaniepokojona ukochanym Luiza wdrapała się  na niego i… przytuliła. -  Można domyślać się, że dogrzewają się oba, my wolimy jednak sądzić, że to akt niezwykłej opieki i przywiązania - bo u krokodylowatych występują zachowania socjalne i opiekuńcze.. 50- letnia miłość? Stanowczo tak! - mówili pracownicy ZOO.

Tymczasem sezon godowy u kajmanów się rozpoczął. - Trwają zaloty - mówi Małgorzata Chodyła. Jak informują opiekunowie Hektora i Luzy para właśnie siedzi w wodzie i ukrywa się za krzakami. Trzymamy kciuki za stosunkowo udane Walentynki!