Uruchamiane są kolejne łóżka w szpitalu na MTP! To efekt trzeciej fali koronawirusa!

2021-03-09 7:56 bm
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich od ponad miesiąca funkcjonuje szpital tymczasowy w walce z COVID-19. W związku z trzecią falą pandemii, w placówce jest coraz więcej pacjentów. Zdecydowano się uruchomić kolejne łóżka dla chorych!

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich został otwarty 1 lutego 2021 roku. Od początku dysponował 56 łóżkami tradycyjnymi oraz 10 respiratorowymi. W związku z coraz większą liczbą zachorowań jest potrzeba uruchomienia kolejnych miejsc.

- Od wtorku dla pacjentów chorych na COVID-19 przygotowane będą łącznie 94 łóżka. Jeśli wystąpi taka potrzeba, możliwe jest uruchamianie kolejnych modułów - informuje Wielkopolski NFZ.

Jak informuje Radio Poznań, w szpitalu tymczasowym na MTP obecnie przebywa 57 osób, w tym 7 jest na oddziale intensywnej opieki.

Od kilku tygodni widać wyraźny wzrost liczby chorych na COVID-19. Pacjentów przybywa we wszystkich szpitalach. W woj. wielkopolskim jest wolnych blisko 600 łóżek z ponad 1700 dostępnych miejsc. Wielkopolski NFZ zaznacza, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to na MTP będą uruchamiane kolejne miejsca dla pacjentów. W tym miejscu będzie można przyjąć nawet 600 pacjentów.

Wrocławski szpital tymczasowy przyjmie pierwszych pacjentów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE