Ustawiony przetarg na dostawę sprzętu medycznego. Lekarz i trzech przedsiębiorców z prokuratorskimi zarzutami

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ustawiony przetarg na dostawę sprzętu medycznego. Lekarz i trzech przedsiębiorców z prokuratorskimi zarzutami

Ile im grozi?

Ustawiony przetarg na dostawę sprzętu medycznego. Lekarz i trzech przedsiębiorców z prokuratorskimi zarzutami

Lekarz, który pełnił funkcję dyrektora placówki medycznej i trzech przedsiębiorców usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące przestępstwa korupcji. Chodziło o korzystne roztrzygnięcie przetargu na dostarczenie sprzętu medycznego. Chociaż sprawa dotyczy Wielkopolski, śledztwo prowadzi Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Ustawiony przetarg. Wśród zatrzymanych lekarz

W śledztwie dotyczącym przestępstw korupcyjnych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 osoby, w tym Jerzego N., dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Witkowie (woj. wielkopolskie) oraz trzech przedsiębiorców: Dariusza S., Krzysztofa K., Jakuba B.

- Do zatrzymania Jerzego N. doszło bezpośrednio po przekazaniu mu przez Dariusza S. korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych - tłumaczy prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. - W trakcie śledztwa ustalono, że wręczenie korzyści majątkowej nastąpiło w związku z korzystnym rozstrzygnięciem przetargowym i zrealizowaniem dostawy sprzętu medycznego dla wskazanej placówki medycznej.

Prokuratorskie zarzuty

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty korupcyjne, w tym lekarzowi Jerzemu N. przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 5 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie prawa, natomiast trzem przedsiębiorcom zarzuty wręczenia korzyści majątkowych funkcjonariuszowi publicznemu. Te przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze. Decyzją sądu Jerzy N. został tymczasowo aresztowany.

Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych po 30 tysięcy złotych, dozorów policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!
Nasi Partnerzy polecają