Uwierzyła w historię o śmierci córki! Mieszkanka Wielkopolski straciła duże pieniądze

2021-05-18 9:12
Uwierzyła w historię o śmierci córki! Mieszkanka Wielkopolski straciła duże pieniądze
Autor: KPP Piła Uwierzyła w historię o śmierci córki! Mieszkanka Wielkopolski straciła duże pieniądze

Mieszkanka powiatu pilskiego straciła bardzo dużo pieniędzy. Stało się tak, ponieważ nie zachowała czujności w internecie i uwierzyła w smutną historię, która okazała się wymyślona. Policjanci opisali całą sytuację i apelują o rozwagę.

Ta historia wydarzyła się w kwietniu. Z jedną z mieszkanek powiatu pilskiego, za pośrednictwem internetowego komunikatora, skontaktował się nieznany mężczyzna. Przez długi czas prowadził rozmowy, które nie wzbudzały żadnych podejrzeń.

- Rozmówca przedstawił historię, że jest obywatelem Stanów Zjednoczonych, a jego córka zmarła na skutek ciężkiej choroby. Wzbudzając współczucie u kobiety, mężczyzna wyłudził pieniądze na rzekomy przelot do Waszyngtonu oraz organizację pogrzebu dla córki. Rozmówca obiecał także, że po pogrzebie wróci do Polski i odda wszystkie pieniądze - opowiada sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Mieszkanka powiatu pilskiego straciła ponad 24 tysiące złotych, bowiem okazało się, że to wymyślona historia. Przy tej okazji policjanci przypominają, że oszuści posługują się różnymi metodami, aby wyłudzić pieniądze.

- Często posiadają wspólny mianownik, którym jest skuteczne działanie na ludzkich emocjach. W przypadkach prowadzenia rozmów z nieznanymi osobami należy zachować przede wszystkim dużą dozę ostrożności, aby móc przewidzieć rzeczywiste zamiary rozmówcy i nie dać się oszukać - przestrzegają policjanci.

Oszustwa w internecie. 11 zatrzymanych, chodzi o miliony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE