W Wielkopolsce można kupić... kościół. Powstanie tam hotel, a może dyskoteka?

2019-10-09 13:25 BM
Ruiny
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

W miejscowości Niemczyn (pow. wągrowiecki) można kupić działkę, na której stoi kościół. Cena nie jest wygórowana dlatego jest wielu chętnych. Czy w miejscu kościoła powstanie hotel czy jednak coś innego?

Niemczyn to mała wieś położona około 80 kilometrów od Poznania. Wystawiono tam działkę z kościołem, która ma 7200 metrów kwadratowych. - Działka jest częścią parku podworskiego z pocz. XIX w., na terenie którego znajduje się budynek dawnego kościoła poewangelickiego - czytamy w ogłoszeniu biura nieruchomości.

Największe wrażenie robi z pewnością cena. To 28 tysięcy złotych. W ogłoszeniu czytamy, że miejsce nadaje się na obiekt hotelowy, gastronomiczny czy kultury. Jeśli ktoś zechce to może tam nawet zamieszkać.

Chętnych jest bardzo wielu. - Telefonów mamy bardzo dużo, ale nie jest to inwestycja dla każdego - przekazała przedstawicielka biura nieruchomości w rozmowie z money.pl. Kościół od ponad dekady jest na liści zabytków więc wszystkie prace będą musiały być konsultowane z konserwatorem zabytków, co wielu osobom się nie podoba.