Wągrowiec: Piorun huknął w drzewo i zwalił je na linię energetyczną. Internauta nagrał widowisko pożar

i

Autor: Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser/FB, Tomasz Bosacki. print screeen Drzewo przewrócone na linię energetyczną zapaliło się w widowiskowy sposób.

Wągrowiec: Piorun huknął w drzewo i zwalił je na linię energetyczną. Internauta nagrał widowiskowy pożar [WIDEO]

2022-07-02 8:34

W piątek (1 lipca) przez Wielkopolskę przetoczył się front burzowy. W Wągrowcu piorun trafił w drzewo, łamiąc je i przewracając na linię energetyczną wysokiego napięcia. Powalone drzewo zaczęło płonąć w widowiskowy sposób, a świadkom zdarzenia udało się nagrać te sceny. Pożar ugasili strażacy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Widowiskowy pożar w Wągrowcu. Piorun huknął w drzewo i zwalił je na linię energetyczną

Burze i nawałnice pokazały w Wielkopolsce swoją moc! W piątek, 1 lipca w Wągrowcu piorun uderzył w drzewo, doprowadzając do jego złamania i przewrócenia się na linię energetyczną wysokiego napięcia. Powalone drzewo zaczęło płonąć w widowiskowy sposób, co rusz eksplodując ogniem. Płomienie były widoczne z dużej odległości! Ugaszeniem pożaru zajęli się strażacy, którzy szybko poradzili sobie z żywiołem. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Świadkom udało się nagrać drzewo płonące jak pochodnia, a materiał został udostępniony w mediach społecznościowych.

W piątek, 1 lipca, wieczorem Państwowa Straż Pożarna informowała, że do godz. 20 w związku z burzami, strażacy odnotowali prawie 3 tys. interwencji w całej Polsce. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województw:

  • kujawsko-pomorskiego,
  • pomorskiego,
  • zachodniopomorskiego,
  • wielkopolskiego,
  • warmińsko-mazurskiego,
  • dolnośląskiego
  • i lubuskiego.

Obecnie na terenie województwa wielkopolskiego nie obowiązuje już alert pogodowy związany z burzami. Poniżej wideo płonącego drzewa w Wągrowcu.

PRZECZYTAJ: Konin. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka. Na tę decyzję czekano ponad 2 lata

ZOBACZ: Poznań. Mija rok od tragicznej śmierci Julii. "W głębi duszy jestem martwa"

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE