Wągrowiec. Wypił litr wódki i pojechał do pracy?! Szokujący wynik badania alkomatem!

i

Autor: policja.gov.pl/ KPP Wągrowiec Wągrowiec. Wypił litr wódki i pojechał do pracy?! Szokujący wynik badania alkomatem!

Wągrowiec. Wypił litr wódki i pojechał do pracy?! Szokujący wynik badania alkomatem!

2022-06-22 10:02

Szalona jazda kierowcy busa marki renault master na drodze Skoki - Wągrowiec w Wielkopolsce. Mężczyzna zahaczał pobocza i niebezpiecznie zbliżał się do innych uczestników ruchu. Wiele na to wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu, a wynik badania alkomatem okazał się szokujący.

Do zdarzenia doszło w piątek (17 czerwca) po godz.9:00. Policjanci udali się na drogę Skoki – Wągrowiec, gdzie w okolicach Przysieki miał znajdować się kierujący białym busem, który miał znajdować się pod wpływem alkoholu. - Policjanci zauważyli jadącego busa, którego kierujący początkowo nie zareagował na podawany sygnał do zatrzymania. Jak się okazało, kierowca nie do końca był świadomy, co się wokół niego dzieje. Po chwili jednak był on już w rękach mundurowych - opowiadają mundurowi z KPP Wągrowiec.

Zatrzymanym okazał się 36-letni pracownik jednej z firm budowlanych funkcjonujących w powiecie wągrowieckim. - Kiedy został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji, przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 4 promile alkoholu. Dorosły mężczyzna aby wprowadzić się w taki stan musiałby wypić chwilę przedtem około 1 litra wódki - grzmią mundurowi.

Wągrowiec. Wypił litr wódki i pojechał do pracy?! Szokujący wynik badania alkomatem!

i

Autor: KPP Wągrowiec Wągrowiec. Wypił litr wódki i pojechał do pracy?! Szokujący wynik badania alkomatem!

Mężczyzna stanowił zagrożenie dla siebie i innych. - Przekazany został pod opiekę pracodawcy, który zadecyduje jakie konsekwencje wyciągnie wobec pracownika, niezależnie od tego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności grzywna min. 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów - wyjaśniają policjanci.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE