Wągrowiec. Małoletni kradną na potęgę. Najmłodsze dziecko miało 9 lat!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Wągrowiec. Małoletni kradną na potęgę. Najmłodsze dziecko miało 9 lat!

Wągrowiec. Małoletni kradną na potęgę. Najmłodsze dziecko miało 9 lat!

2021-12-07 7:50

Policjanci często otrzymują zgłoszenia o kradzieżach dokonywanych przez osoby małoletnie. Mundurowi z Wągrowca opowiedzieli, co najczęściej pada łupem nastolatków. Najmłodszy złodziej miał 9 lat i można powiedzieć, że to nie był jednorazowy wyskok.

W ostatnich miesiącach policjanci z Wągrowca odnotowali wiele kradzieży, których dopuściły się osoby małoletnie. - Łupem padają głównie artykuły spożywcze: słodycze, chipsy, zdarzyło się, że nawet alkohol - tłumaczy mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec, który opisał kilka sytuacji z ostatnich miesięcy. Policjanci w tej sposób chcą zwrócić uwagę rodzicom, że taki problem istnieje.

We wrześniu policjanci przeprowadzali czynności w sprawie kradzieży dokonanej przez 9-latkę. Wyniosła on z jednego z marketów w Wągrowcu zabawki - latające spinnery. - Kradzież została ujawniona przez ochronę sklepu, a zarejestrowana na przemysłowym monitoringu. Okazało się że dziewczynka dwukrotnie – dzień po dniu – pojawiła się w markecie, gdzie po rozpakowaniu zabawki schowała ją w ubraniu. W ten sposób zginęły 4 zabawki - tłumaczy mł. asp. Zieliński. Ostatecznie mama dziecka została zobligowana do pokrycia kosztów, a sprawą zajął się Sąd Rodzinny.

W październiku jeden z właścicieli sklepu spożywczego w centrum Wągrowca powiadomił policję o kradzieży różnych produktów spożywczych. Dokonały tego trzy nastolatki w wieku 14-15 lat. O ich losie zadecyduje także Sąd Rodzinny

Z kolei w środę (1 grudnia) około godz. 20:00 policjanci odebrali zgłoszenie od pracowników jednego z wągrowieckich marketów o ujęciu na kradzieży dwóch nastolatek – 15 i 16 lat. - Ujawniony skradziony towar osiągał wartość 82 złotych, a stanowiły go artykuły spożywcze i przemysłowe - mówi mł. asp. Zieliński. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki, a nieletnie przekazano prawnym opiekunom. - Dokumentacja ze zdarzenia trafi do rozpatrzenia przed Sąd Rodzinny, który zadecyduje o konsekwencjach dla nieletnich - kończy policjant.

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany