Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Warta Poznań lepsza od spadkowicza z ekstraklasy! Debiutancki gol Łukasza Trałki

2019-09-30 8:38

Warta Poznań nie zwalnia tempa. W meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi Zieloni pokonali Miedź Legnica 2:1. Debiutanckiego gola w barwach poznańskiego zespołu zdobył Łukasz Trałka, a mecz trzymał w napięciu do samego końca.

Bardzo interesująco zapowiadał się mecz 11. kolejki Fortuna 1. Ligi. Kibice, którzy wybrali się do Grodziska Wielkopolskiego na pewno się nie zawiedli. Najwięcej emocji było w samej końcówce spotkania.

Do 83. minuty na tablicy wyników był bezbramkowy remis. Dopiero wtedy Łukasz Trałka wykorzystał podanie Mateusza Kupczaka i skierował piłkę do bramki, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później było już 2:0. Wynik podwyższył Adrian Laskowski, a na oklaski zasługuje podanie Roberta Janickiego. Pomocnik Zielonych podał koledze piłkę piętą. Tą asystą Janicki zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w końcówce pierwszej połowy.

Do końca meczu pozostawało pięć minut, ale emocje coraz bardziej sięgały zenitu. Miedź rzuciła się do szaleńczych ataków. Jeden z nich zakończył się golek Henrika Ojamy. Na więcej podopiecznych Dominika Nowaka nie było już stać. - Chciałbym pochwalić Wartę, która jest dobrze zorganizowana, mocna w środku pola i moim zdaniem będzie się mocno w tej lidze liczyć - mówił po meczu trener Miedzi.

Zadowolenia nie krył szkoleniowiec Zielonych, Piotr Tworek. - Cieszę się, że zdobywamy gole po ładnych akcjach. W każdym kolejnym meczu dodajemy dziesięć procent jakości, a uważam, że wciąż jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać - mówił po meczu Tworek.

Po 11. kolejkach Warta jest na czele ligowej tabeli. Zieloni mają 23 punkty. Tyle samo "oczek" ma drugi w tabeli Radomiak Radom. Poznaniacy w najbliższą sobotę pojadą na mecz do Głogowa. Początek spotkania o godz. 17:45.