Wielki turniej Scrabble: W Poznaniu gry planszowe wciąż w modzie [AUDIO]

2015-06-12 13:00 Marta Glanc
Scrabble to popularna gra polegająca na układaniu słów
Autor: fot. Taro Taylor/ Creative Commons Attribution 2.0 Generic Scrabble to popularna gra polegająca na układaniu słów

Zamiast siedzieć na wykładach, poznańscy studenci postanowili zagrać w Scrabble. To okazja do zabawy ale również i  nauki. Imprezę zorganizowano w Collegium Maius.

11 czerwca dla poznańskich studentów polonistki był dniem wolnym od zajęć na uczelni. Zamienili ja na grę w Scrabble. O godzinie 11 na Dziedzińcu Norwida w Collegium Maius rozpoczął się wielki turniej Scrabble. Był on okazją dla studentów do odstresowania przed nadchodzącą sesją jak również przypomnienia sobie trudnych słów, z pewnością przydatnych na egzaminach. Turniej podzielono na cztery tury.

Cztery dni scrabblowych potyczek z najlepszymi graczami z całej Polski i mamy pierwszy, prawdziwy sukces Blubrów. Nasza...Posted by Poznański Klub Scrabble Blubry on 8 czerwca 2015


Chociaż gry planszowe przez niektórych uważane są za relikt przeszłości, to w Poznaniu wciąż mają grono swoich fanów. Turniej Scrabble okazał się sukcesem, dlatego studenci na nim nie poprzestaną - zapowiadają, że już wkrótce zagrają razem w Chińczyka!

W Collegium Maius była też reporterka Radia Eska, Natalia Stryjak: