Wielkopolskie. Godziny walki z pożarem. Trwa szacowanie strat

2021-07-29 21:38
Samborsko: Płoną hektary lasu! Strażacy walczą z żywiołem, jest coraz gorzej!
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Samborsko: Płoną hektary lasu! Strażacy walczą z żywiołem, jest coraz gorzej!

Ogromny pożar niedaleko miejscowości Samborsko (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). Żywioł trawił pobliski las, do 20.00 z powierzchni ziemi zniknęło już 80 hektarów zboża i ścierniska. W akcji brały udział 32 zastępy PSP i samolot. Strażacy zakończyli już działania. Szacują straty.

[AKTUALIZACJA 21.30]

Strażacy dogaszają pożar, do którego doszło w czwartkowe popołudnie niedaleko miejscowości Samborsko (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). Płomienie strawiły blisko 80 ha ścierniska, zboża na pniu i lasu. Pożar został już opanowany, trwa dogaszanie zgliszczy. W sumie w wyniku pożaru spłonęło:

  • 65 ha ścierniska,
  • około 4 ha rosnącego zboża,
  • 4 ha lasu,
  • wciąż nieoszacowana liczba balotów słomy.

W szczytowym momencie w akcji gaśniczej brały udział 32 strażackie zastępy z powiatów: złotowskiego, pilskiego i wałeckiego. Ratowników wspierał samolot gaśniczy.

Samborsko: Płonął lasy. Strażacy walczą z żywiołem. "Pożar ciągle się rozprzestrzenia"

Informacja o pożarze spłynęła do strażaków z PSP w Złotowie w czwartek (29.07.21 r.) około 15.00. Zaczęło się od pożaru ścierniska i zboża w okolicach miejscowości Samborsko. 

- Pożar rozprzestrzenił się na około 80 ha zboża na pniu i ścierniska oraz objął około 4 ha ściółki leśnej w pobliskim lesie – opisał oficer prasowy PSP w Złotowie bryg. Tomasz Manikowski.

Gwałtowna burza pod Sycowem

W akcji gaśniczej obecnie biorą udział 32 strażackie zastępy z powiatów złotowskiego, pilskiego i wałeckiego, wspierane przez samolot, który do tej pory wykonał już trzy zrzuty wody. A jest tylko gorzej... Manikowski dodał, że ogień nie zamierza odpuszczać.

Pożar ciągle się rozprzestrzenia. Budujemy punkty czerpania wody. Na tę chwilę mamy dwa, trzeci jest tworzony. To zbiornik przenośny, do którego będzie dowożona woda

Do drzew i ściernisk ogień dotarł przez wiatr, to on skierował żywioł ze źródła - okolic miejscowości Samborsko - do pobliskiego lasu. Na razie nie ma informacji, jakoby ktokolwiek został ranny. Ogień nie objął też żadnego budynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE