Wotum zaufania dla Prezydenta Poznania. Radni nie byli jednogłośni

i

Autor: UM Poznania Wotum zaufania dla Prezydenta Poznania. Radni nie byli jednogłośni

Wotum zaufania dla Prezydenta Poznania. Radni nie byli jednogłośni

2022-06-22 8:03

Jacek Jaśkowiak otrzymał od rady miasta wotum zaufania oraz absolutorium za budżet za 2021 rok. Radni nie głosowali jednak jednogłośnie. Szczegóły przedstawiamy w poniższym artykule.

We wtorek (22 czerwca) odbyła się sesja rady miasta, na której przyznano absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 roku. Za jego przyznaniem głosowało 26 radnych, 8 było przeciw. - Dziękuję Radzie Miasta Poznania za to głosowanie, jak również za krytyczne głosy, w które zawsze z uwagą się wsłuchuję - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Rok 2021 był wyjątkowo wymagający. W obliczu pandemii i związanych z nią ludzkich dramatów musieliśmy podejmować wiele trudnych decyzji. Zawsze robiliśmy to rozważnie i w najlepszej wierze, dla dobra poznaniaków - nie tylko obecnych, ale także i przyszłych pokoleń. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze wiele wyzwań, ale razem będziemy szukać rozwiązań najlepszych dla naszego miasta - opowiadał Jaśkowiak.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez władze miasta, w 2021 roku dochody budżetu wyniosły 4,99 mld zł. Były o 5,2 procent wyższe niż zaplanowano. Z kolei wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,93 mld zł, z czego ponad 969 mln zł przeznaczono na inwestycje.

Raport o stanie miasta

Podczas sesji przedstawiono też tzw. raport o stanie miasta, który zawiera najważniejsze dane o Poznaniu, jego strukturze, demografii i najważniejszych działaniach. Po jego rozpatrzeniu rada miasta udzieliła prezydentowi wotum zaufania. Za taką decyzją głosowało 26 osób, przeciw było 7. - To był trudny rok. Musieliśmy wnieść się ponad emocje polityczne, by sprostać wyzwaniom, które wiązały się z pandemią. Udało się to dzięki silnej i dobrej współpracy samorządu, rządu, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i setek wolontariuszy - przyznał prezydent Poznania.

Sonda
Czy Jacek Jaśkowiak jest dobrym prezydentem Poznania?
Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Straszą, że mnie zabiją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE