Wpadł w poślizg i wjechał pod rozpędzony pociąg. NIE ŻYJE 25-letni kurier spod Piły

i

Autor: OSP KSRG Biała Wpadł w poślizg i wjechał pod rozpędzony pociąg. NIE ŻYJE 25-letni kurier spod Piły

Wpadł w poślizg i wjechał pod rozpędzony pociąg. NIE ŻYJE 25-letni kurier spod Piły [ZDJĘCIA]

2020-12-04 7:55

Tragiczny wypadek w okolicach miejscowości Wrząca (pow. czarnkowsko- trzcianecki). Samochód osobowy wjechał pod rozpędzony pociąg. 25-letniego kierowcy nie udało się uratować. To kurier z powiatu pilskiego.

Do tragicznych zdarzeń doszło w czwartkowe popołudnie. Około godz. 15:30 służby odebrały zgłoszenie, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nieopodal miejscowości Wrząca doszło do zderzenia samochodu osobowego marki fiat ducato z pociągiem relacji Krzyż Wielkopolski - Chojnice. Skutki tego wypadku okazały się fatalne.

- 25-letni kierowca auta w wyniku zderzenia wypadł z pojazdu i zginął na miejscu. Pasażerowie pociągu nie ucierpieli - przekazał dyżurny czarnkowskiej straży pożarnej.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że kierowca wpadł w poślizg podczas hamowania, nie zdołał opanować pojazdu i wpadł pod szynobus. Siła uderzenia była potężna, co widać na zdjęciach z miejsca zdarzenia. Służby dodają, że bus, który uczestniczył w wypadku należał do jednej z firm kurierskich.

Trasa kolejowa między Krzyżem Wielkopolskim, a Piłą była zablokowana przez kilka godzin. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Śmiertelny wypadek samochodowy