Wronki. 13-latka potrącona na pasach! Za kierownicą mercedesa siedziała młoda kobieta

2022-03-23 11:15
Wronki. 13-latka potrącona na pasach! Za kierownicą mercedesa siedziała młoda kobieta
Autor: KPP Szamotuły Wronki. 13-latka potrącona na pasach! Za kierownicą mercedesa siedziała młoda kobieta

Niebezpieczne zdarzenie we Wronkach (woj. wielkopolskie). Kierująca mercedesem 19-latka potrąciła na pasach dziewczynkę. Małoletnia trafiła do szpitala. Jak doszło do wypadku?

Do wypadku na ul. Nowowiejskiej we Wronkach doszło w poniedziałek (21 marca) około godz. 13:20. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 19-letnia mieszkanka gminy Wronki, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią wronczankę. Piesza została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. - Na miejscu policjanci szamotulskiej drogówki wykonali czynności procesowe m.in. sporządzili oględziny oraz szkic miejsca wypadku oraz pozostałą dokumentację. Zabezpieczyli też inny materiał dowodowy w sprawie, a kierującej samochodem w związku z zaistniałym zdarzeniem zatrzymali prawo jazdy - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły.

Policjanci z Wronek wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. - Mając na względzie powyższe zdarzenie przypominamy kierującym pojazdami o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych - mówi asp. Chuda. - Do pieszych apelujemy natomiast o rozwagę i dokładne upewnienie się, czy wejście na przejście dla pieszych jest w danym momencie bezpieczne. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania - dodaje.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Potrącenie w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE