Wypadek busa z obcokrajowcami na autostradzie A2 w Wielkopolsce! Wielu rannych [AKTUALIZACJA]

2021-10-19 13:00
Wypadek busa z obcokrajowcami na autostradzie A2 w Wielkopolsce! Wielu rannych
Autor: Andrzej Borowiak/Twitter Wypadek busa z obcokrajowcami na autostradzie A2 w Wielkopolsce! Wielu rannych

Groźny wypadek na autostradzie A2 pod Nowym Tomyślem! Dziś (19 października) doszło do zdarzenia z udziałem busa, który przewoził łącznie 18 osób. Cztery osoby zostały ranne. Kierowca został już zatrzymany!

Wypadek busa na A2 w Wielkopolsce. W środku 17 obcokrajowców! 

Aktualizacja: 13:00

Policja zatrzymała kierowcę busa, który przewoził 17 obcokrajowców, i który po wypadku na A2 w Wielkopolsce, uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie ma dokumentów, według wstępnych ustaleń policji to obcokrajowiec. Jak ujawnia rzecznik poznańskiej policji, kierowca został ujęty w jednej z pobliskich miejscowości. Trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby.

Czworo poszkodowanych trafiło do szpitala, pozostałe osoby zostały przewiezione do siedziby policji w Nowym Tomyślu. Jak dodaje Andrzej Borowiak, dotąd ustalono tożsamość części przewożonych osób. Mundurowi znaleźli u nich tureckie i irackie dokumenty. Trwa sprawdzanie personaliów pozostałych pasażerów busa.

Koszmarny wypadek na wielkopolskim odcinku autostrady A2. Dziś (19 października) przed godziną 8 mercedes sprinter na czeskich numerach rejestracyjnych wywrócił się na trasie w kierunku Świecka na 122 kilometrze trasy, za węzłem Buk (Wielkopolskie).

Zobacz: Tragedia pod Kępnem. Młody kierowca uderzył w drzewo. Zginął w drodze na ślub siostry?!

- W środku przewożonych było 17 obcokrajowców bez dokumentów. Na razie wiadomo, że kierowca i jadący w części osobowej pasażer uciekli. Trwa obława – wyjaśnia rzecznik poznańskiej policji, Andrzej Borowiak i dodaje, że mundurowi potwierdzili już tożsamość pierwszych osób z busa.

Według policji wiele wskazuje na to, że osoby miały być nielegalnie przerzucone przez zachodnią granicę kraju. Na razie nie wiadomo, z jakiego kraju pochodzą osoby, które były przewożone.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Awaria w metrze. Pociągi nie kursują
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE