Poznańskie plaże miejskie tętnią życiem!

i

Autor: Plaża Miejska Poznań Facebook mat. promocyjne Poznańskie plaże miejskie tętnią życiem!

Wypoczywaj nad Wartą! W niedzielę otwarcie kolejnej plaży miejskiej! [AUDIO, DYSKUSJA]

2015-05-28 16:59

Już od najbliższej niedzieli (31 maja) poznaniacy będą mogli wylegiwać się na miejskiej plaży na Szelągu. Miasto zaprasza do odpoczynku na leżakach i korzystania z uroków nadrzecznej przyrody.

Poznań ma już trzy plaże miejskie

Poznań wraca nad Wartę -  w tym sezonie letnim poznaniacy będą mogli odpoczywać na aż trzech plażach miejskich - jedną z nich jest ta przy parku Szelągowskim. Pozostałe plaże znajdują się w dawnym korycie rzeki na Chwaliszewie oraz obok mostu Królowej Jadwigi. Wszystkie plaże zostaną otwarte 1 czerwca.

teren przybrzeżny na Szelądu to piękny skrawek Poznań gdzie nawet w ciągu dnia można posłuchac śpiewu ptaków i kumkania żab

Posted by Plaża Miejska Poznań na Szelągu/The City Beach Poznan in Szeląg on 27 maja 2015


Kiedyś życie toczyło się nad Wartą

Jeszcze przed II wojną światową tereny nad Wartą tętniły życiem - to tutaj całe rodziny spędzały swój wolny czas. Na Szelągu działała restauracja a swoją siedzibę miało Bractwo Kurkowe. Teraz Poznań chce wrócić do tych czasów i zachęcić mieszkańców do odwiedzin nadwartańskich terenów. Czy to się uda?

Poznaniacy chcą powrotu do przeszłości

Patrząc na sukces Kontenerów usytuowanych właśnie nad Wartą, można zaryzykować stwierdzeniem, że poznaniacy tęsknią do czasów, kiedy po pracy mogli wypocząć nad rzeką. Zareagowały na to władze miasta, które w 2015 roku przeznaczyły na plaże miejskie 330 tys. złotych z budżetu. Dzięki temu miasto będzie miało aż trzy plaże miejskie, każdą z własnym pomostem, do którego zacumować będzie można łódź. Ponad to plaże mają swoich animatorów, wyłonionych w konkursie.

Co myślicie o spędzaniu wolnego czasu nad Wartą? Korzystacie z plaż miejskich? Zapraszamy do dyskusji oraz wysłuchania reportażu Radia Eska na ten temat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają