3 osoby w rękach CBŚP

Wyprodukowali narkotyki warte dziesiątki milionów!

2023-02-28 8:51

Policjanci CBŚP wpadli na trop gangu produkującego olbrzymie ilości psychotropowych substancji. 3 osoby są już za kratkami. W trakcie akcji funkcjonariusze przejęli ponad tonę częściowo skrystalizowanego klefedronu, który na czarnym rynku wart jest niebotyczne pieniądze. Szczegóły w artykule!

Przestępcy stworzyli laboratorium i myśleli, że są bezkarni, dopóki na ich trop nie wpadli funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci rozpracowali grupę, która na szeroką skalę produkowała syntetyczne narkotyki. Udało się zabezpieczyć m.in. częściowo skrystalizowaną substancję o masie co najmniej 1036 kg, która była finalnym produktem procesu chemicznego. Po wstępnych badaniach w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stwierdzono, że jest to 4CMC czyli klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 41 mln zł.

Policjantom przy likwidacji laboratorium pomagać musieli strażacy ze Specjalistycznej poznańskiej Grupy Chemiczno – Ekologicznej.

Trzy osoby są już aresztowane. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Abramsy w Poznaniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany