Tragiczny wypadek pod Poznaniem. Nie żyje rowerzysta

i

Autor: Pixabay

Dramat na drodze pod Poznaniem

Wyprzedzanie skończyło się tragedią. Rowerzysta nie miał szans przy czołowym zderzeniu

2022-11-14 12:41

Nie żyje rowerzysta potrącony przez samochód osobowy na drodze łączącej Długą Goślinę i Studzieniec w powiecie poznańskim. Do tragicznego wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. Trasa jest w tym miejscu nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy.

Jadący rowerem elektrycznym mężczyzna zginał po tym, jak został potrącony przez kierującego osobowym Renault na drodze łączącej Długą Goślinę i Studzieniec (pow. poznański, woj. wielkopolskie). Do wypadku doszło w poniedziałek (14 listopada) nad ranem. Trasa między miejscowościami jest zablokowana.

Mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu powiedziała PAP, że służby otrzymały informację o wypadku po godz. 6 rano. - Mężczyzna jadący samochodem Renault Scenic, w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zderzył się czołowo z mężczyzną jadącym na rowerze elektrycznym - opisała.

Mróz dodała, że w wypadku zginał rowerzysta. Kierowca Renault był trzeźwy. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, starają się wyjaśnić przyczyny wypadku. Na razie funkcjonariusze nie ustalili tożsamości i wieku śmiertelnie potrąconego rowerzysty.

Droga powiatowa pomiędzy Długą Gośliną a Studzieńcem jest zablokowana; policja wyznaczyła objazdy.

Dramat pod Piasecznem. Huknął samochodem w 17-latka na pasach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki