Wyrzysk: Przestraszył się i okłamał policjantów! To był błąd

2021-03-02 10:44 bm
 Pieszy wtargnął na jezdnię – policjanci apelują o rozwagę!
Autor: www.pixabay.com Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę.

Kłamstwo ma krótkie nogi, a może mieć także surowe konsekwencje. Tak też było w przypadku mieszkańca gminy Wyrzysk, który pożyczył samochód swojemu koledze. Chwilę później dowiedział się o czymś strasznym, a historia nabrała rozpędu. Niestety, nie ma ona szczęśliwego finału.

Sytuacja miała kilka dni temu na terenie gminy Wyrzysk. Jeden z mężczyzn pożyczył znajomemu samochód marki audi. Jakiś czas później dowiedział się, że jego pojazd został wykorzystany do popełnienia przestępstwa!

- Mężczyzna spanikował i zawiadomił policjantów o kradzieży audi - przyznają policjanci.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że rzekomo skradzione auto posłużyło do popełnienia przestępstwa na terenie innej gminy.

- Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby zgłoszenie było nieprawdziwe. Ostatecznie przyznał mundurowym, że nie chciał być posądzony o udział w przestępstwie, dlatego zawiadomił o kradzieży - dodają mundurowi.

Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań wiąże się z surowymi konsekwencjami prawnymi.Teraz 29-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjant uratował 2-miesięcznego chłopca
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE