16-latek chciał SKOCZYĆ z wieży! Dramatyczne chwile koło Złotowa

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 16-latek chciał SKOCZYĆ z wieży! Dramatyczne chwile koło Złotowa

Dramatyczne chwile koło Złotowa. 16-latek chciał się ZABIĆ! Wszedł na wysoką WIEŻĘ i...

2021-03-01 13:26

16-latek wszedł na wieże telekomunikacyjną. Nastolatek chciał w ten sposób popełnić samobójstwo. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy chcieli zapobiec tragedii. Jak to wszystko się skończyło? Akcja była bardzo dramatyczna, a piszemy w niej w poniższym artykule.

Samobójstwa są poważnym problemem w Polsce. W nocy z soboty na niedzielę na swoje życie targnąć chciał się 16-latek. Wszedł on na wieżę telekomunikacyjną w okolicach Lipki (pow. złotowski) i przekazał, że chce z niej skoczyć. Dyżurny złotowskiej policji otrzymał zgłoszenie w tej sprawie około godz. 3:35 i wysłał na miejsce patrol.

- Gdy tylko dostrzegli mężczyznę stojącego na szczycie wieży, od razu zaczęli rozmawiać z desperatem. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż skok z takiej wysokości realnie zagrażał życiu nastolatka - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik złotowskiej policji.

Mundurowi robili wszystko, aby nakłonić 16-latka do zejścia. Początkowo nie reagował on na słowa policjantów, ale ostatecznie udało się go powstrzymać.

- Desperat uspokoił się i zrozumiał, że najbezpieczniej dla niego będzie jeśli zejdzie z wieży, co też uczynił w asyście policjantów - dodaje podkom. Forecki.

Policjanci przebadali 16-latka alkomatem. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu. Następnie nastolatek został przekazany pod opiekę rodziców, a o całej sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny.

Samobójstwo 13-latki w Bykowcach. Takich sytuacji będzie jeszcze więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE