Poznań: Prof. Roman Dziergwa odnaleziony! Koniec poszukiwań

2021-07-30 20:03
Poznań: Prof. Roman Dziergwa odnaleziony! Koniec poszukiwań
Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Poznań: Prof. Roman Dziergwa odnaleziony! Koniec poszukiwań

Koniec poszukiwań profesora Romana Dziergwy. Mężczyzna jest cały i zdrowy. Zaginął kilka dni temu, a swoich bliskich poinformował, że wyjeżdża na zagraniczną konferencję. Pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraca do Polski. W Katowicach czekają na niego policjanci.

AKTUALIZACJA: Poznań: Prof. Roman Dziergwa odnaleziony! Koniec poszukiwań

Odnalazł się zaginiony prof. Roman Dziergwa, pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ubiegłą sobotę profesor poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch,od tego momentu nie było z nim kontaktu. Na szczęście – jak przekazali przedstawiciele uczelni – jest cały i zdrowy. 24 lipca, w południe, poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch. Jak informowała policja, od tego dnia nie nawiązał już więcej kontaktu z rodziną. Do wskazanego miejsca również nie dotarł. Z apelem o pomoc w odnalezieniu profesora zwróciła się także uczelnia – przypomina Polska Agencja Prasowa. W piątek wieczorem poznańska uczelnia poinformowała o odnalezieniu profesora. – Profesor odnalazł się cały i zdrowy! Mamy z nim kontakt – przekazali w komunikacie przedstawiciele UAM. Informację potwierdziła też sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak powiedziała w rozmowie z PAP, „mężczyzna skontaktował się z rodziną, przekazał, że jest cały i zdrowy”. – Natomiast policjanci czekają na niego w Katowicach, ponieważ – jak powiedział – jest w trasie z Rybnika do Katowic. Dopiero tam będziemy starali się ustalić, co się z nim przez tych kilka dni działo – powiedziała. Według nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez PAP, profesor miał tłumaczyć zdarzenie „dziwnymi zbiegami okoliczności, które wydarzyły się w trakcie podróży”.

Posłuchajmy bohaterów. Co dziś Powstańcy Warszawscy chcą przekazać młodym

Wcześniej informowaliśmy:

W czwartkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej w Poznaniu poinformowali o poszukiwaniach profesora Romana Dziergwy, pracownika Wydziału Neofilologii UAM! To 65-letni mieszkaniec Poznania, który zaginął w sobotę (24 lipca). - Poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch. Od tego dnia nie nawiązał już więcej kontaktu z rodziną. Do wskazanego miejsca również nie dotarł - mówią policjanci. Wiadomo, że profesor miał jechać pociągiem przez Wrocław, Wiedeń, Rzym. W stolicy Austrii mógł się wybrać na zwiedzanie miasta, ponieważ miał tam kilkugodzinny pobyt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE