Zakrzewo: Pijana kobieta wsiadła za kierownicę. Wiozła 4-letnie DZIECKO!

2020-08-07 11:08 Maciej Brzeziński
Zakrzewo: Pijana kobieta wsiadła za kierownicę. Wiozła 4-letnie DZIECKO!
Autor: Fotolia - zdjęcie poglądowe Zakrzewo: Pijana kobieta wsiadła za kierownicę. Wiozła 4-letnie DZIECKO!

Kompletna nieodpowiedzialność 37-latki, która po pijanemu prowadziła samochód. Kobieta przewoziła autem swoją 4-letnią córeczkę. Naraziła nie tylko siebie, ale i ją na niebezpieczeństwo. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek (28 lipca) na terenie gminy Zakrzewo w powiecie złotowskim. Policjanci podczas patrolu minęli się z osobowym pojazdem marki ford. Na widok radiowozu kierująca nagle przyspieszyła.

- Mundurowi nabrali podejrzeń i postanowili sprawdzić pojazd. Za kierownicą Forda Mondeo siedziała 37-letnia kobieta, która zaczęła tłumaczyć, że wyjechała tylko po zakupy do pobliskiego sklepu. Jej sposób zachowania jednoznacznie wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kobieta miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nieodpowiedzialna 37-latka przewoziła swoją 4-letnią córkę - relacjonuje Maciej Forecki z KPP Złotów.

Dziewczynka została przekazana pod opiekę ojca, a kobieta została aresztowana i musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kwestią niewłaściwego sposobu sprawowania przez nią opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.

Pijana z zakazem prowadzenia pędziła Audi 145km/h w obszarze zabudowanym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.