Dolnośląskie. Śmiertelny wypadek na A4; zablokowany jeden pas ruchu przy węźle Brzezimierz/ zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: materiały prasowe Dolnośląskie. Śmiertelny wypadek na A4; zablokowany jeden pas ruchu przy węźle Brzezimierz/ zdjęcie ilustracyjne

Zapłacisz WIĘCEJ za przejazd autostradą A2! Nowy cennik wszedł w życie

2021-02-15 8:17

Autostrada Wielkopolska podniosła ceny za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem trasy. Zmiany weszły w życie w poniedziałkowy poranek. Ile teraz zapłacisz na przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin?

W poniedziałek (15 lutego) punktualnie o godz. 6:00 zmieniły się stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl - Konin. Do tej pory za ten odcinek płaciliśmy 22 złote, ale cena wzrosła o złotówkę w przypadku samochodów osobowych i motocykli.

- Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji - informowała kilka dni temu Austostrada Wielkopolska S.A.

O złotówkę więcej płacą też pojazdy kategorii drugiej, czyli pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami). Płacą oni teraz 34 złote.

Z kolei o 2 złote więcej płacą kierowcy pojazdów kategorii trzeciej (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami). Do tej pory płacili oni 50 złotych, ale cena wzrosła do 52 zł.

Jeszcze więcej zapłacą pojazdy kategorii czwartej (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami). Opłata wzrosła z 77 do 80 złotych.

- Na poziom cen za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej wpływają realne koszty utrzymania, koszty obsługi kredytów oraz realizacja wieloletniego planu inwestycyjnego. Zmiana cen podyktowana jest również utrzymującą się presją inflacyjną - tłumaczy zarządca trasy.

Autostrada Wielkopolska poinformowała także, że koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian. Kierowcy pojazdów kategorii pierwszej płacą w tym przypadku 18 złotych za przejechanie 106 kilometrów.

250 km/h autostradą A4! Wszyscy w BMW pijani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE