Żar leje się z nieba w Wielkopolsce. W weekend wszystko się odwróci

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Żar leje się z nieba w Wielkopolsce. W weekend wszystko się odwróci

Pogoda dla Wielkopolski

Żar leje się z nieba w Wielkopolsce. W weekend wszystko się odwróci

2022-08-17 7:46

Żar będzie lał się z nieba jeszcze przez kilka dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymuje swoje ostrzeżenie dotyczące upałów w woj. wielkopolskim. Z kolei w weekend czeka nad diametralna zmiana.

Upał w Wielkopolsce

Od kilku dni żar leje się z nieba, a wysokie temperatury powietrza przeszkadzają wielu osobom. Od kilku dni w Wielkopolsce obowiązuje też ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, a w czwartek i piątek 18-19.08 do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C, tylko w nocy z wtorku na środę 16/17.08 od 16°C do 19°C - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie jest ważne od wtorku (16 sierpnia) do godz. 20:00 w piątek (19 sierpnia).

Pogoda w Wielkopolsce

W piątek (19 sierpnia) nastąpić może gwałtowne ochłodzenie. Prognozowane są m.in. opady deszczu. Tak więc najbliższy weekend zapowiada się mało przyjemny. Mamy jednak dobre wieści. Lato jeszcze nie odejdzie, ponieważ od poniedziałku (23 sierpnia) ponownie zacznie robić się ciepło, a termometry mogą pokazywać około 30 stopni Celsjusza.

Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE