Collegium Minus UAM

i

Autor: Mirand [CC BY-SA 3.0] Zdalna nauka na poznańskiej uczelni. Jest komunikat władz

Zdalna nauka na poznańskiej uczelni. Jest komunikat władz

2021-12-09 9:42

Nie tylko w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych będzie prowadzona nauka zdalna. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu także wprowadza ten tryb nauki w najbliższym czasie. Pojawił się komunikat władz uczelni.

Podczas wtorkowej konferencji ministra zdrowia zaprezentowano nowe obostrzenia w Polsce, które będą obowiązywać w najbliższym czasie. Na długiej liście znalazł się także nauka zdalna. Rządzący zdecydowali, że od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 obowiązywała będzie nauka zdalna. Dotyczy to szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z jakiegoś powodu, nowe regulacje nie objęły przedszkoli ani żłobków. Najmłodsi wciąż będą mieli zajęcia prowadzone stacjonarnie.

Na konferencji nie było ani słowa o uczelniach wyższych. Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza same podjęły decyzję na środowym kolegium rektorskim. - Szanowni Państwo, na dzisiejszym kolegium rektorskim podjęliśmy decyzję o przeniesieniu kształcenia do formy zdalnej w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r., niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów albo w programie kształcenia. Jedynie zajęcia, które nie mogą być prowadzone w ramach kształcenia na odległość, realizuje się w siedzibie Uniwersytetu - przekazała prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, rektor UAM.

Sonda
Czy na uczelniach wyższych powinno być prowadzone nauczanie zdalne?
Kraków: protest pracowników i studentów Uniwersytetu Pedagogicznego wobec bezprawnych ich zdaniem zwolnień i upolitycznianiu uczelni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE